panele na wymiar


przeczytaj więcej

właściwości paneli


więcej

Panele dekoracyjne


kolekcja paneli Classic

Kolekcja tkanin


zobacz wzornik

Akcesoria montażowe


ułatwiają montaż

Panele ścienne


panele Classic CUBE

Panele tapicerowane


panele CLASSIC - ROLLER

Dlaczego panele obiciowe są idealne do pokoi dziecięcych?

Dodano: 10.10.2022, Autor: Dappi.pl
Wpis Blogowy Bez Kategori
panele obiciowe

Czym się charakteryzuje wystrój dziecięcych pokoi? Przede wszystkim bogactwem intensywnych kolorów, różnorodnością tekstur i jasno określonym motyw przewodni. W tego typu wnętrzach panuje przytulna atmosfera, a ściany nigdy nie są nudne - zwłaszcza wtedy, gdy ozdabiają je panele obiciowe. Jednak czy walory estetyczne to jedyny powód, dla którego warto zamontować je w dziecięcych pokojach? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dzisiejszym wpisie.

Uniwersalny design na ścianie

Panele tapicerowane na ścianę dla dzieci są bez wątpienia piękną dekoracją. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z ich szerokich możliwości aranżacyjnych. Niezliczone kombinacje nie tylko samych kształtów, ale także i kolorów oraz tekstur oferują możliwość uwolnienia kreatywności, a także stworzenia unikatowych dekoracji ściennych. Od abstrakcyjnych figur geometrycznych, przez bajkowe płotki, aż po kształty kota - jedyny limit to własna inwencja twórcza! Z panelu można również stworzyć zagłówek do łóżeczka dziecięcego tapicerowanego. W ten sposób nie trzeba szukać pasującego modelu mebla. Można po prostu kupić łóżko bez zagłówka i dopasować go według własnego projektu - z paneli obiciowych.

Cisza i spokój

Współczesne trendy nakazują rezygnację z miękkich tkanin, w efekcie czego w mieszkaniu brakuje materiałów, które mogłyby pochłaniać dźwięki. Co więcej, w większości lokali w blokach mieszkalnych ściany są dość cienkie, a to przekłada się na szerzenie hałasu w domu. Najmłodsi potrzebują ciszy i spokoju podczas nocy - sen jest niesamowicie ważny dla ich prawidłowego rozwoju. Tu właśnie z pomocą przychodzą panele ścienne tapicerowane dla dziecka. Stanowią one dodatkową warstwę izolującą dźwięki. Oczywiście, dużo zależy tutaj od grubości danego panelu oraz materiału, z którego został on wykonany. Przy odpowiednich modelach maksymalna izolacja akustyczna może wynieść nawet 70%.

Łatwość montażu i użytkowaniu

Ciekawe wzory na ścianie można stworzyć także za pomocą farby. Wymaga to jednak znacznie więcej wysiłku i precyzji. Panele obiciowe montuje się szybko i sprawnie. Jedyne wymagane przygotowania to dokonanie pomiaru ściany. Jeśli zostały one wykonane, a panele już czekają na montaż, pozostaje jedynie je przykleić. Zazwyczaj robi się to za pomocą specjalnego kleju, jednak na rynku dostępne są wygodne warianty samoprzylepne. Co więcej, omawiane panele można łatwo wyczyścić za pomocą wilgotnej szmatki. Jest to z pewnością bardzo praktyczna cecha zwłaszcza w aranżacji pokoju dziecięcym, w którym bardzo łatwo o zabrudzenia i bałagan.

Wróc do poprzednich wpisów