logo dappi
logo dappi

panele na wymiar


przeczytaj więcej

właściwości paneli


więcej

Panele dekoracyjne


kolekcja paneli Classic

Kolekcja tkanin


zobacz wzornik

Akcesoria montażowe


ułatwiają montaż

Panele ścienne


panele Classic CUBE

Panele tapicerowane


panele CLASSIC - ROLLER

Łóżko tapicerowane z zagłówkiem - czy rzeczywiście warto?

Dodano: 10.10.2022, Autor: Dappi.pl
Wpis Blogowy Wezgłowia
łóżko tapicerowane z zagłówkiem

Często bywa tak, że ludzie chcą coś kupić tylko dlatego, że wszyscy inni to posiadają. Zjawisko to nazywa się efektem owczego pędu. Takie zachowanie można zaobserwować na każdym rynku: elektronicznym, modowym czy też właśnie budowlanym. Podczas gdy trendy mają tak duży wpływ na decyzje konsumenckie, ciężko jest stwierdzić obiektywnie, czy dana rzecz rzeczywiście jest warta swojej ceny. Jednak nie chodzi tu tylko i wyłącznie o aspekt pieniężny. Ludzie często wymieniają swoje doskonale funkcjonujące rzeczy na nowe, dokładając tym samym do wszechobecnego konsumpcjonizmu. Nie inaczej jest także z łóżkiem z tapicerowanym zagłówkiem. Niewątpliwie prezentuje się ono niesamowicie jako centralny punkt ozdobny sypialni. Nie ma się co dziwić, że osoby widzące tego typu posłanie od razu sprawdzają oferty sklepów meblarskich. Jednak czy za tą popularnością rzeczywiście kryje się wspaniały produkt? A może łóżko tapicerowane z wysokim zagłówkiem jest już po prostu przereklamowane? W dzisiejszym wpisie postaramy się kompleksowo odpowiedzieć na te pytania.

Wysokie walory estetyczne równa się dobry sen

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę są niezaprzeczalne walory estetyczne. Łóżko tapicerowane z zagłówkiem kojarzone jest przede wszystkim z elegancją i luksusem. Na samą myśl pojawia się w głowie obraz przestrzennego mebla obitego przyjemnym, miękkim materiałem. Taka prezentacja jest niesamowicie ważna, design sypialni może mieć bowiem realny wpływ na jakość snu. Delikatne kolory, przytulna atmosfera, przyciemnione światło i wygodne, eleganckie łóżko z dużym zagłówkiem to idealne warunki na spokojnie spędzoną noc. W takich warunkach znacznie łatwiej jest zasnąć.

Łóżka z wezgłowiem tapicerowanym w różnych materiałach

Mówiąc o walorach estetycznych, nie można pominąć niezliczonych możliwości aranżacyjnych tych mebli. Łóżko sypialniane tapicerowane z wysokim, niskim czy pikowanym zagłówkiem to tak naprawdę tylko wierzchołek góry lodowej. Konsumenci chcący dopasować idealny mebel do swoich przestrzeni mogą wybrać wśród niezliczonych materiałów obić zarówno samego łóżka, jak i wezgłowia. Jeśli ktoś nie przepada za standardowym welurem, będącym najpopularniejszym wyborem w tego typu meblach, może zdecydować się na aranżacje skórzane, welwetowe, aksamitne, dzianinowe, polarowe i na wiele, wiele innych. Wybór materiału do łóżka z wezgłowiem tapicerowanym jest bardzo szeroki. Podobnie sprawa wygląda z kolorami i kształtami.

Zagłówek - bogactwo kolorów, rozmiarów i kształtów

Prawdziwe nieograniczone możliwości zaczynają się przy wyborze zagłówka. Decydując się na łóżko z szerokim tapicerowanym wezgłowiem stoi się przed wyborem standardowego, pikowanego wariantu lub mniej oczywistego wyboru. Według najnowszych trendów to właśnie duże, niestandardowe rozmiary i kształty dominują aranżacje sypialni w tym sezonie. Z pewnością takie rozwiązanie dodaje pomieszczeniu ciekawego, intrygującego charakteru. Jednak jeśli ktoś preferuje minimalistyczne podejście do wystroju sypialni, to łóżko z niskim zagłówkiem będzie dla niego doskonałe. Mebel ten będzie pięknie prezentował się w wielu rodzajach pomieszczeń - i to nie tylko tych większych. Przykładowo łóżko tapicerowane z miękkim wezgłowiem w kształcie kotka czy misia doskonale nada się do mniejszych pokoi dziecięcych.

Miękka bariera ochronna przed twardą ścianą

Czy wygląd to jednak wszystko? Odpowiedź brzmi: nie. Łóżko do sypialni z tapicerowanym zagłówkiem spełnia też bardzo ważną funkcję. Mowa tu oczywiście o ochronie głowy przed uderzeniem w ścianę. W momencie wypadku zamiast z zimną twardą powierzchnią spotyka się ona z miękką tkaniną, która amortyzuje uderzenie. Łóżko do sypialni z wysokim zagłówkiem jest także doskonałym wyborem dla osób lubiących czytać czy oglądać filmy w łóżku w pozycji siedzącej. Miękkie, tapicerowane wezgłowie będzie wspaniałą powierzchnią, o którą można się oprzeć. Jeśli mowa o funkcjonalności, to łóżko z tapicerowanym wezgłowiem jest znacznie wygodniejsze od standardowych, drewnianych odpowiedników. Wszystko to dzięki zastosowaniu dodatkowej warstwy, która sprawia, że jest bardziej miękkie.

Podsumowując, czy łóżka do sypialni z tapicerowanym zagłówkiem zasługują na swoją popularność? Z pewnością można dojść do konkluzji, że odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Jest to w końcu mebel łączący w sobie estetyczny wygląd i ogromne możliwości aranżacyjne. Dlatego właśnie przy następnym remoncie sypialni warto rozważyć jego zakup.

Wróc do poprzednich wpisów